ZHX3403MA012THTR
| Part Number | ZHX3403MA012THTR |
| Manufacturer | Zilog |
| Category | Specialized Sensors |
| Description | IRDA MODULE 1.15MBPS 7SMD |
ZHX3403MA012THTR Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | ZHX3403MA012THTR PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Zilog |
| Product Line | Sensors |
| Subcategory | IrDA Transceiver Modules |
| Series | SIR UltraSlim™ |
| Data Rate | 1.152Mbs (MIR) |
| Voltage - Supply | 2.4V ~ 3.6V |
| Idle Current, Typ @ 25°C | 100nA |
| Link Range, Low Power | 30cm |
| Orientation | Side View |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Size | 7.3mm x 2.8mm x 1.9mm |
| Standards | IrPHY 1.3 |
| Shutdown | Yes |
Quick Inquiry
| In Stock | 356 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
