XN0553100L
Part Number
XN0553100L
Description
TRANS 2NPN 10V 0.05A MINI6
XN0553100L Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models XN0553100L PCB Footprint and Symbol
Series -
Transistor Type 2 NPN (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 50mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 500mV @ 4mA, 20mA
Current - Collector Cutoff (Max) 10µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 75 @ 5mA, 4V
Power - Max 200mW
Frequency - Transition 2.5GHz
Operating Temperature 150°C (TJ)