XN0450100L
Part Number
XN0450100L
Description
TRANS 2NPN 50V 0.1A MINI6
XN0450100L Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models XN0450100L PCB Footprint and Symbol
Series -
Transistor Type 2 NPN (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 10mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max) 100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 160 @ 2mA, 10V
Power - Max 300mW
Frequency - Transition 150MHz
Operating Temperature 150°C (TJ)