WVL9FJ270K
Part Number
WVL9FJ270K
Description
WVL 27 10% F09
WVL9FJ270K Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models WVL9FJ270K PCB Footprint and Symbol
Series WVL
Inductance 27µH
Tolerance ±10%
Q @ Freq 92 @ 2.5MHz
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension 0.300" Dia (7.62mm)
Height 0.430" (10.92mm)