WVL9FJ181K
Part Number
WVL9FJ181K
Description
WVL 180 10% F09
WVL9FJ181K Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models WVL9FJ181K PCB Footprint and Symbol
Series WVL
Inductance 180µH
Tolerance ±10%
Q @ Freq 76 @ 790kHz
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension 0.300" Dia (7.62mm)
Height 0.430" (10.92mm)