WVL9FJ123K
Part Number
WVL9FJ123K
Manufacturer
Vishay Dale
Category
Inductors, Coils, Chokes
Description
WVL 12K 10% F09
WVL9FJ123K Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models WVL9FJ123K PCB Footprint and Symbol
Brand Vishay Dale
Product Line Passive Components
Subcategory Adjustable Inductors
Series WVL
Inductance 12mH
Tolerance ±10%
Q @ Freq -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension 0.300" Dia (7.62mm)
Height 0.430" (10.92mm)