WAU8822YG TR
| Part Number | WAU8822YG TR |
| Manufacturer | Nuvoton Technology |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC MON AUD CODEC SPKR DVR 32QFN |
WAU8822YG TR Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | WAU8822YG TR PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Nuvoton Technology |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | CODECs |
| Series | emPowerAudio™ |
| Type | Stereo Audio |
| Data Interface | I²S |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Number of ADCs / DACs | 2 / 2 |
| Sigma Delta | Yes |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | 90 / 94 |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | - |
| Voltage - Supply, Analog | 2.5V ~ 3.6V |
| Voltage - Supply, Digital | 1.65V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN |
| Supplier Device Package | 32-QFN-EP (5x5) |
Quick Inquiry
| In Stock | 296 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
