TUSB2077APTR
| Part Number | TUSB2077APTR |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC HUB CONTROLLER USB 48LQFP |
TUSB2077APTR Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | TUSB2077APTR PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Texas Instruments |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Controllers |
| Series | - |
| Protocol | USB |
| Function | Hub Controller |
| Interface | USB |
| Standards | USB 2.0 |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Current - Supply | 20mA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
Quick Inquiry
| In Stock | 2268 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
