TSL1014IFT
| Part Number | TSL1014IFT |
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Category | Power Management ICs |
| Description | IC BUFFER TFT-LCD PANELS 48TQFP |
TSL1014IFT Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | TSL1014IFT PCB Footprint and Symbol |
| Brand | STMicroelectronics |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Display Drivers |
| Series | - |
| Display Type | LCD |
| Configuration | - |
| Interface | - |
| Digits or Characters | - |
| Current - Supply | 6mA |
| Voltage - Supply | 5.5V ~ 16.8V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Supplier Device Package | 48-TQFP (7x7) |
Quick Inquiry
| In Stock | 159 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
