TAC-30-683
Part Number
TAC-30-683
Manufacturer
Cosel
Category
Filters
Description
LINE FILTER 500VAC 30A CHASSIS
TAC-30-683 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TAC-30-683 PCB Footprint and Symbol
Brand Cosel
Product Line Passive Components
Subcategory Power Line Filter Modules
Series TAC
Filter Type Three Phase (Delta)
Configuration Single Stage
Voltage - Rated DC -
Voltage - Rated AC 500V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) -
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) -
Current 30A
Frequency - Operating 50/60Hz
Applications General Purpose
Approvals cURus, VDE
Operating Temperature -40°C ~ 85°C