T-51750GD065J-LW-BHN
Part Number
T-51750GD065J-LW-BHN
Manufacturer
Kyocera International, Inc.
Category
Display Modules
Description
LCD DISPLAY 6.5"" TRANS W/TOUCH
T-51750GD065J-LW-BHN Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T-51750GD065J-LW-BHN PCB Footprint and Symbol
Brand Kyocera International, Inc.
Product Line Optoelectronics
Subcategory LCD, OLED, Graphic
Series -
Display Type TFT - Color
Display Mode Transmissive
Touchscreen Resistive
Diagonal Screen Size 6.5" (165.10mm)
Viewing Area 132.50mm W x 99.40mm H