STLED325QTR
| Part Number | STLED325QTR |
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Category | Power Management ICs |
| Description | IC LED CTRL/DVR I2C ADV 32QFN |
STLED325QTR Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | STLED325QTR PCB Footprint and Symbol |
| Brand | STMicroelectronics |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Display Drivers |
| Series | - |
| Display Type | LED |
| Configuration | 8 Segment |
| Interface | I²C |
| Digits or Characters | 5 Digits |
| Current - Supply | 2mA |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
Quick Inquiry
| In Stock | 432 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
