P9147NRGI8
| Part Number | P9147NRGI8 |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Category | Power Management ICs |
| Description | IC PMIC POWER MODULE 6A 12VFQFPN |
P9147NRGI8 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | P9147NRGI8 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | IDT, Integrated Device Technology |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Full, Half-Bridge Drivers |
| Series | - |
| Output Configuration | Half Bridge |
| Applications | General Purpose |
| Interface | 2-Wire |
| Load Type | Inductive |
| Technology | - |
| Rds On (Typ) | - |
| Current - Output / Channel | - |
| Current - Peak Output | 6A |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Voltage - Load | 5.6V ~ 12.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Features | - |
| Fault Protection | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 12-VFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 12-DFN (4x3) |
Quick Inquiry
| In Stock | 106 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
