NTCALUG01A104F
| Part Number | NTCALUG01A104F |
| Manufacturer | Vishay BC Components |
| Category | Temperature Sensors |
| Description | THERMISTOR NTC 100KOHM 4190K LUG |
NTCALUG01A104F Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | NTCALUG01A104F PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Vishay BC Components |
| Product Line | Sensors |
| Subcategory | NTC Thermistors |
| Series | Automotive, AEC-Q200, NTCA |
| Resistance in Ohms @ 25°C | 100k |
| Resistance Tolerance | ±1% |
| B Value Tolerance | ±1% |
| B0/50 | - |
| B25/50 | - |
| B25/75 | - |
| B25/85 | 4190K |
| B25/100 | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Power - Max | - |
| Length - Lead Wire | 1.35" (34.29mm) |
| Mounting Type | Free Hanging |
| Package / Case | Ring Lug |
Quick Inquiry
| In Stock | 3016 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
