NCP5810DMUTXG
| Part Number | NCP5810DMUTXG |
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Category | Power Management ICs |
| Description | IC AMOLED DRIVER DUAL 1W 12UDFN |
NCP5810DMUTXG Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | NCP5810DMUTXG PCB Footprint and Symbol |
| Brand | ON Semiconductor |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Display Drivers |
| Series | - |
| Display Type | AMOLED |
| Configuration | Display Matrix |
| Interface | - |
| Digits or Characters | - |
| Current - Supply | 1.5mA |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 4.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 12-UFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 12-UDFN (3x3) |
Quick Inquiry
| In Stock | 472 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
