NBVSPA042LN1TAG
| Part Number | NBVSPA042LN1TAG |
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Category | Clock & Timer ICs |
| Description | IC OSC VCXO 74.25MHZ 6CLCC |
NBVSPA042LN1TAG Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | NBVSPA042LN1TAG PCB Footprint and Symbol |
| Brand | ON Semiconductor |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Programmable Timers and Oscillators |
| Series | PureEdge™ |
| Type | VCXO |
| Count | - |
| Frequency | 74.25MHz |
| Voltage - Supply | 2.97V ~ 3.63V |
| Current - Supply | 75mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 6-CLCC |
| Supplier Device Package | 6-CLCC (7x5) |
| Mounting Type | Surface Mount |
Quick Inquiry
| In Stock | 404 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
