MRF8P20165WHSR3
Part Number
MRF8P20165WHSR3
Description
FET RF 2CH 65V 2.01GHZ NI780S4
MRF8P20165WHSR3 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MRF8P20165WHSR3 PCB Footprint and Symbol
Series -
Transistor Type LDMOS (Dual)
Frequency 1.98GHz ~ 2.01GHz
Gain 14.8dB
Voltage - Test 28V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 550mA
Power - Output 37W
Voltage - Rated 65V