MRF300AN
Part Number
MRF300AN
Description
RF MOSFET LDMOS 50V TO247
MRF300AN Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MRF300AN PCB Footprint and Symbol
Series -
Transistor Type LDMOS
Frequency 27MHz ~ 250MHz
Gain 18.7dB
Voltage - Test 50V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test -
Power - Output 300W