MLZ2012M100WT000
| Part Number | MLZ2012M100WT000 |
| Manufacturer | TDK |
| Category | Inductors, Coils, Chokes |
| Description | FIXED IND 10UH 350MA 470 MOHM |
MLZ2012M100WT000 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | MLZ2012M100WT000 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | TDK |
| Product Line | Passive Components |
| Subcategory | Fixed Inductors |
| Series | MLZ |
| Type | Multilayer |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 10µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 350mA |
| Current - Saturation | 200mA |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 470 mOhm |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | 50MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 2MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.057" (1.45mm) |
Quick Inquiry
| In Stock | 295845 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
