MIAA20WB600TMH
Part Number
MIAA20WB600TMH
Manufacturer
IXYS
Category
Transistors
Description
MODULE IGBT CBI
MIAA20WB600TMH Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MIAA20WB600TMH PCB Footprint and Symbol
Brand IXYS
Product Line Semiconductors
Subcategory IGBTs - Modules
Series -
IGBT Type NPT
Configuration Three Phase Inverter with Brake
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600V
Current - Collector (Ic) (Max) 29A
Power - Max 100W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.7V @ 15V, 20A
Current - Collector Cutoff (Max) 1.1mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce 0.9nF @ 25V
Input Three Phase Bridge Rectifier
NTC Thermistor Yes
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)