MDB1900ZCQZ
| Part Number | MDB1900ZCQZ |
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Category | Clock & Timer ICs |
| Description | BUFFER 19-OUTPUT |
MDB1900ZCQZ Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | MDB1900ZCQZ PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Microchip Technology |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Application Specific |
| Series | - |
| PLL | Yes |
| Main Purpose | PCI Express (PCIe), SATA CPU |
| Input | HCSL |
| Output | HCSL |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:19 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Frequency - Max | 133.33MHz |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 3.465V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 72-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 72-QFN (10x10) |
Quick Inquiry
| In Stock | 258 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
