MB3793-42PNF-G-JN-6E1
Part Number
MB3793-42PNF-G-JN-6E1
Manufacturer
Fujitsu Electronics
Category
Power Management ICs
Description
IC PWR SUPP MON DUAL WD 8SOP
MB3793-42PNF-G-JN-6E1 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MB3793-42PNF-G-JN-6E1 PCB Footprint and Symbol
Brand Fujitsu Electronics
Product Line Semiconductors
Subcategory Supervisors
Series -
Type Simple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored 1
Output CMOS Inverted
Reset Active Low
Reset Timeout 80ms Minimum
Voltage - Threshold 4.2V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)