LXMG1813-12-61
Part Number
LXMG1813-12-61
Manufacturer
Microsemi
Category
Display Modules
Description
MOD INVERTER CCFL 6W 12V PROG
LXMG1813-12-61 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models LXMG1813-12-61 PCB Footprint and Symbol
Brand Microsemi
Product Line Optoelectronics
Subcategory Inverters
Series PanelMatch™
Voltage - Input 12V
Output 1600V
Type CCFL and UV Lamps
Size / Dimension 4.33" L x 0.63" W x 0.24" H (110mm x 16mm x 6mm)