LXMG1617A-03-22
Part Number
LXMG1617A-03-22
Manufacturer
Microsemi
Category
Display Modules
Description
MOD INVERTER CCFL 2.2W 3.3V PROG
LXMG1617A-03-22 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models LXMG1617A-03-22 PCB Footprint and Symbol
Brand Microsemi
Product Line Optoelectronics
Subcategory Inverters
Series LXMG1617A-03-2x
Voltage - Input 3 ~ 3.6V
Output 1300V
Type CCFL and UV Lamps
Size / Dimension 3.39" L x 0.63" W x 0.19" H (86mm x 16mm x 4.7mm)