LQ104V1DG81
Part Number
LQ104V1DG81
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Category
Display Modules
Description
LCD TFT DISPLAY VGA 10.4""
LQ104V1DG81 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models LQ104V1DG81 PCB Footprint and Symbol
Brand Sharp Microelectronics
Product Line Optoelectronics
Subcategory LCD, OLED, Graphic
Series -
Display Type TFT - Color
Display Mode Transmissive
Touchscreen -
Diagonal Screen Size 10.4" (264.16mm)
Viewing Area 211.20mm W x 158.40mm H