LMK60A0-148M35SIAR
Part Number
LMK60A0-148M35SIAR
Manufacturer
Texas Instruments
Category
Clock & Timer ICs
Description
IC OSC CLOCK 148.35MHZ 6QFM
LMK60A0-148M35SIAR Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models LMK60A0-148M35SIAR PCB Footprint and Symbol
Brand Texas Instruments
Product Line Semiconductors
Subcategory Programmable Timers and Oscillators
Series -
Type Clock Oscillator
Count -
Frequency 148.35MHz
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Current - Supply 152mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)