LE9500BBJC
| Part Number | LE9500BBJC |
| Manufacturer | Microsemi |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC SLIC 1CH UNIV 85V 28PLCC |
LE9500BBJC Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | LE9500BBJC PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Microsemi |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Telecom |
| Series | - |
| Function | Subscriber Line Interface Concept (SLIC) |
| Interface | Parallel |
| Number of Circuits | 1 |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Current - Supply | 40mA |
| Power (Watts) | - |
| Operating Temperature | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | - |
| Supplier Device Package | 28-PLCC |
Quick Inquiry
| In Stock | 164 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
