LE75183DDSC
| Part Number | LE75183DDSC |
| Manufacturer | Microsemi |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC LINE CARD LCAS 1CHIPLE 20SOIC |
LE75183DDSC Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | LE75183DDSC PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Microsemi |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Telecom |
| Series | - |
| Function | Line Card Access Switch |
| Interface | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Current - Supply | - |
| Power (Watts) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
Quick Inquiry
| In Stock | 496 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
