L34S1T0D15
| Part Number | L34S1T0D15 |
| Manufacturer | Tamura |
| Category | Specialized Sensors |
| Description | SENSOR CURRENT HALL 1000A AC/DC |
L34S1T0D15 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | L34S1T0D15 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Tamura |
| Product Line | Sensors |
| Subcategory | Current Sensors |
| Series | L34SXXXD15 |
| For Measuring | AC/DC |
| Sensor Type | Hall Effect, Open Loop |
| Current - Sensing | 1000A |
| Number of Channels | 1 |
| Output | Ratiometric, Voltage |
| Sensitivity | - |
| Frequency | DC ~ 50kHz |
| Linearity | ±0.5% |
| Accuracy | - |
| Voltage - Supply | ±15V |
| Response Time | 5µs |
| Current - Supply (Max) | 25mA |
| Operating Temperature | -30°C ~ 80°C |
| Polarization | Bidirectional |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Package / Case | Module |
| Supplier Device Package | - |
Quick Inquiry
| In Stock | 539 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
