JANTXV2N2920
| Part Number | JANTXV2N2920 |
| Manufacturer | Microsemi |
| Category | Transistors |
| Description | TRANS 2NPN 60V 0.03A TO-78 |
JANTXV2N2920 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | JANTXV2N2920 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Microsemi |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Bipolar (BJT) - Arrays |
| Series | - |
| Transistor Type | 2 NPN (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 30mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | - |
| Current - Collector Cutoff (Max) | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | - |
| Power - Max | - |
| Frequency - Transition | - |
| Operating Temperature | 200°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-78-6 Metal Can |
| Supplier Device Package | TO-78-6 |
Quick Inquiry
| In Stock | 231 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
