HBL-0210
| Part Number | HBL-0210 |
| Manufacturer | Tamura |
| Category | Display Modules |
| Description | INVERTER CFL 3.6VIN 500VAC 1MA |
HBL-0210 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | HBL-0210 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Tamura |
| Product Line | Optoelectronics |
| Subcategory | Inverters |
| Series | - |
| Voltage - Input | 3.6V |
| Output | 900V |
| Type | CCFL and UV Lamps |
| Size / Dimension | 2.34" L x 0.35" W x 0.43" H (59.5mm x 9mm x 11mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
Quick Inquiry
| In Stock | 407 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
