H3LIS100DL
| Part Number | H3LIS100DL |
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Category | Motion Sensors |
| Description | ACCEL 100G I2C/SPI 16TFLGA |
H3LIS100DL Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | H3LIS100DL PCB Footprint and Symbol |
| Brand | STMicroelectronics |
| Product Line | Sensors |
| Subcategory | Accelerometers |
| Series | - |
| Type | Digital |
| Axis | X, Y, Z |
| Acceleration Range | ±100g |
| Sensitivity (LSB/g) | 1 |
| Sensitivity (mV/g) | - |
| Bandwidth | 25Hz ~ 200Hz |
| Output Type | I²C, SPI |
| Voltage - Supply | 2.16V ~ 3.6V |
| Features | Sleep Mode |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-VFLGA |
| Supplier Device Package | 16-TFLGA (3x3) |
Quick Inquiry
| In Stock | 461 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
