GZC80000
| Part Number | GZC80000 |
| Manufacturer | Sprague-Goodman |
| Category | Capacitors |
| Description | CAP TRIMMER 8-80PF 100V TH |
GZC80000 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | GZC80000 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Sprague-Goodman |
| Product Line | Passive Components |
| Subcategory | Trimmers, Variable Capacitors |
| Series | FILMTRIM® |
| Capacitance Range | 8 ~ 80pF |
| Adjustment Type | Top and Bottom |
| Voltage - Rated | 100V |
| Dielectric Material | Polycarbonate (PC) |
| Q @ Freq | 200 @ 1MHz |
| Size / Dimension | 0.433" Dia (11.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.402" (10.20mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Features | General Purpose |
Quick Inquiry
| In Stock | 1842 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
