FTAS00-121A4
Part Number
FTAS00-121A4
Manufacturer
NKK Switches
Category
Display Modules
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 12.1""
FTAS00-121A4 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models FTAS00-121A4 PCB Footprint and Symbol
Brand NKK Switches
Product Line Optoelectronics
Subcategory Touch Screen Overlays
Series FT
Length 10.67" (271.00mm)
Width 8.07" (205.00mm)
Height 0.083" (2.10mm)
Interface 4-Wire
Type Resistive
Diagonal Screen Size 12.1" (307.34mm)