EKMB1204113
| Part Number | EKMB1204113 |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works |
| Category | Motion Sensors |
| Description | SENSOR PIR WALL MNT 2UA PEARL WH |
EKMB1204113 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | EKMB1204113 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Panasonic Electric Works |
| Product Line | Sensors |
| Subcategory | Optical |
| Series | WL |
| Sensor Type | Motion, Pyroelectric, PIR (Passive Infrared) |
| Sensing Distance | 472" (12m) 39.4' |
| Output Type | Digital |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 4V |
| Trigger Type | External |
| Features | - |
| Package / Case | Module |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
Quick Inquiry
| In Stock | 2191 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
