EA EDIPTFT43-ATP
Part Number
EA EDIPTFT43-ATP
Manufacturer
Display Visions
Category
Display Modules
Description
TFT MOD TOUCH 4.3"" WITH FONTS
EA EDIPTFT43-ATP Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EA EDIPTFT43-ATP PCB Footprint and Symbol
Brand Display Visions
Product Line Optoelectronics
Subcategory LCD, OLED, Graphic
Series EA eDIP
Display Type TFT - Color
Display Mode Transmissive
Touchscreen Resistive
Diagonal Screen Size 4.3" (109.22mm)
Viewing Area 98.70mm W x 57.50mm H