E2J-JC4A
| Part Number | E2J-JC4A |
| Manufacturer | Omron Automation and Safety |
| Category | Specialized Sensors |
| Description | PROX AMP CAP M8 DC3W NO/NC |
E2J-JC4A Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | E2J-JC4A PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Omron Automation and Safety |
| Product Line | Sensors |
| Subcategory | Amplifiers |
| Series | E2J |
| Amplifier Type | Standard |
| Voltage - Supply | 24VDC |
| Output Type | NPN |
| Current - Supply | 30mA |
| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C (TA) |
| Mounting Type | - |
Quick Inquiry
| In Stock | 166 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
