DEA252450BT-2109C3
Part Number
DEA252450BT-2109C3
Manufacturer
TDK
Category
Filters
Description
FILTER BANDPASS 2.4 GHZ
DEA252450BT-2109C3 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models DEA252450BT-2109C3 PCB Footprint and Symbol
Brand TDK
Product Line Passive Components
Subcategory RF Filters
Series DEA
Frequency 2.45GHz Center
Bandwidth -
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height (Max) 0.039" (1.00mm)