DEA202450BT-1275A1
Part Number
DEA202450BT-1275A1
Manufacturer
TDK
Category
Filters
Description
FILTER BANDPASS 2.45GHZ WLAN SMD
DEA202450BT-1275A1 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models DEA202450BT-1275A1 PCB Footprint and Symbol
Brand TDK
Product Line Passive Components
Subcategory RF Filters
Series DEA
Frequency 2.45GHz Center
Bandwidth 100MHz
Filter Type Band Pass
Ripple 1dB
Insertion Loss 1.4dB
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max) 0.041" (1.05mm)