CRA04S08310K0FTD
| Part Number | CRA04S08310K0FTD |
| Manufacturer | Vishay Dale |
| Category | Resistors |
| Description | RES ARRAY 4 RES 10K OHM 0804 |
CRA04S08310K0FTD Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | CRA04S08310K0FTD PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Vishay Dale |
| Product Line | Passive Components |
| Subcategory | Resistor Networks, Arrays |
| Series | CRA04 |
| Circuit Type | Isolated |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Tolerance | ±1% |
| Number of Resistors | 4 |
| Resistor Matching Ratio | - |
| Resistor-Ratio-Drift | - |
| Number of Pins | 8 |
| Power Per Element | 62.5mW |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Applications | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0804, Convex, Long Side Terminals |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
Quick Inquiry
| In Stock | 85648 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
