CMLZDA3V3 BK
Part Number
CMLZDA3V3 BK
Manufacturer
Central Semiconductor Corp
Category
Diodes & Rectifiers
Description
DIODE ZENER ARRAY 3.3V SOT563
CMLZDA3V3 BK Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CMLZDA3V3 BK PCB Footprint and Symbol
Brand Central Semiconductor Corp
Product Line Semiconductors
Subcategory Zener Diodes - Arrays
Series -
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3V
Tolerance ±6.06%
Power - Max 250mW
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C