CKCM25X8R1H221M060AL
Part Number
CKCM25X8R1H221M060AL
Manufacturer
TDK
Category
Capacitors
Description
CAP ARRAY 220PF 50V X8R 0504
CKCM25X8R1H221M060AL Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CKCM25X8R1H221M060AL PCB Footprint and Symbol
Brand TDK
Product Line Passive Components
Subcategory Capacitor Networks, Arrays
Series CKC
Capacitance 220pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 2
Circuit Type Isolated
Temperature Coefficient X8R
Ratings AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)