CA064C102K3RACTU
| Part Number | CA064C102K3RACTU |
| Manufacturer | KEMET |
| Category | Capacitors |
| Description | CAP ARRAY 1000PF 25V X7R 0612 |
CA064C102K3RACTU Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | CA064C102K3RACTU PCB Footprint and Symbol |
| Brand | KEMET |
| Product Line | Passive Components |
| Subcategory | Capacitor Networks, Arrays |
| Series | - |
| Capacitance | 1000pF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 25V |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Number of Capacitors | 4 |
| Circuit Type | Isolated |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0612 (1632 Metric) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) |
Quick Inquiry
| In Stock | 431 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
