BLM15GG221SN1D
Part Number
BLM15GG221SN1D
Manufacturer
Murata
Category
Filters
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN
BLM15GG221SN1D Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models BLM15GG221SN1D PCB Footprint and Symbol
Brand Murata
Product Line Passive Components
Subcategory Ferrite Beads and Chips
Series EMIFIL®, BLM15
Filter Type -
Number of Lines 1
Impedance @ Frequency 220 Ohms @ 100MHz
Current Rating (Max) 300mA
DC Resistance (DCR) (Max) 700 mOhm
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.022" (0.55mm)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)