AZ23C24-7
Part Number
AZ23C24-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
DIODE ZENER ARRAY 24V SOT23-3
AZ23C24-7 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models AZ23C24-7 PCB Footprint and Symbol
Brand Diodes Incorporated
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24V
Tolerance ±5%
Power - Max 300mW
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr -
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C