ALD4303PBL
| Part Number | ALD4303PBL |
| Manufacturer | Advanced Linear Devices Inc. |
| Category | Linear ICs |
| Description | IC COMP VOLT CMOS OD QUAD 14DIP |
ALD4303PBL Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | ALD4303PBL PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Advanced Linear Devices Inc. |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Comparators |
| Series | - |
| Type | General Purpose |
| Number of Elements | 4 |
| Output Type | CMOS, NMOS, Open-Drain, TTL |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3V ~ 10V, ±1.5V ~ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 10mV @ 5V |
| Current - Input Bias (Max) | 30pA @ 5V |
| Current - Output (Typ) | 60mA @ 5V |
| Current - Quiescent (Max) | 90µA |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Hysteresis | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
Quick Inquiry
| In Stock | 126 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
