AFS915.0W03-TS3
| Part Number | AFS915.0W03-TS3 |
| Manufacturer | Abracon |
| Category | Filters |
| Description | FILTER SAW 418MHZ 6SMD |
AFS915.0W03-TS3 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | AFS915.0W03-TS3 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Abracon |
| Product Line | Passive Components |
| Subcategory | SAW Filters |
| Series | - |
| Frequency - Center | 915MHz |
| Bandwidth | 26MHz |
| Insertion Loss | 3.3dB |
| Ratings | - |
| Applications | Cellular, CDMA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Height (Max) | 0.059" (1.50mm) |
| Size / Dimension | 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm) |
Quick Inquiry
| In Stock | 2208 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
