AFS14A34-1588.66-T3
Part Number
AFS14A34-1588.66-T3
Manufacturer
Abracon
Category
Filters
Description
FILTER SAW 1.589GHZ 5SMD
AFS14A34-1588.66-T3 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models AFS14A34-1588.66-T3 PCB Footprint and Symbol
Brand Abracon
Product Line Passive Components
Subcategory SAW Filters
Series -
Frequency - Center 1.589GHz
Bandwidth 34MHz
Insertion Loss 1.7dB
Ratings -
Applications General Purpose
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 5-SMD, No Lead
Height (Max) 0.028" (0.70mm)
Size / Dimension 0.055" L x 0.043" W (1.40mm x 1.10mm)