830A0065-03
Part Number
830A0065-03
Manufacturer
Tamura
Category
Power Supplies - Off-Board
Description
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 20V 20W
830A0065-03 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 830A0065-03 PCB Footprint and Symbol
Brand Tamura
Product Line Power
Subcategory AC AC Wall Adapters
Series 830A
Region Utilized North America
Form Wall Mount
Input Type Fixed Blade
Voltage - Input 120VAC
Voltage - Output 20VAC
Current - Output (Max) 1A
Power (Watts) 20W