28032
| Part Number | 28032 |
| Manufacturer | Parallax |
| Category | Motion Sensors |
| Description | PIR SENSOR IR WIDE ANGLE |
28032 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 28032 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Parallax |
| Product Line | Sensors |
| Subcategory | Optical |
| Series | - |
| Sensor Type | Motion, Pyroelectric, PIR (Passive Infrared) |
| Sensing Distance | 360" (9.144m) 30' |
| Output Type | Logic |
| Voltage - Supply | 3V ~ 6V |
| Trigger Type | Internal |
| Features | - |
| Package / Case | Module |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C (TA) |
Quick Inquiry
| In Stock | 476 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
